Група дослідників пов'язала смакові
якості горілки з особливими структурами з молекул води, які утворюються
навколо молекул етанолу.
Група вчених висловила думку, згідно з якою смакові якості горілки можуть бути пов'язані з особливими структурами з молекул води, які утворюються навколо молекул етанолу.
Як пояснюють дослідники, утворення схожих на клітину водних структур можливе завдяки тому, що при змішуванні з етанолом геометрична конфігурація молекул води злегка змінюється. Автори, до числа яких входили фахівці з Росії, досліджували п'ять сортів горілки - Skyy, Belvedere, Grey Goose, Oval і "Столичну". Спектрографічний аналіз показав, що водні структури злегка розрізняються для кожного сорту. Учені припустили, що в кожному з типів горілки в "пастку" з молекул води потрапляє різна кількість молекул етанолу.
Найбільше структур з молекул води виявилося в сортах Belvedere і Oval. Учені підкреслюють, що цей факт не означає переваги цих сортів над іншими, він характеризує смакові особливості напоїв в цілому. При зовнішніх впливах, наприклад сильної тряски, водні структури можуть руйнуватися, відповідно, смак буде змінюватися.
Висновки дослідників зустріли скептичну реакцію колег. Деякі вчені відзначають, що подібні структури можуть існувати у суміші води та етанолу, однак для цього необхідні низькі температури і високий тиск. У нормальних умовах утворення "клітин" малоймовірно - їх формування може бути тільки випадковим процесом.