Головна » 2009»Грудень»27 » На Закарпатті затопило двадцять сіл, перекрито дороги
00:00
На Закарпатті затопило двадцять сіл, перекрито дороги
Рівень води у річках Закарпаття піднявся більш як на 4 метри - це вищий ступінь протипаводкового захисту, аварійні бригади відкачують воду з підвалів будинків.
У Закарпатській області рівень води у річках піднявся більш як на 4 м. Одразу чотири річки в регіоні - Тиса, Латориця і Боржава вийшли з берегів. Як результат - десятки підтоплених будинків, затоплено кілька ділянок доріг, зокрема й обласного значення: Мукачеве-Рогатин, біля Іршавського села Гребля. Там, щоб воду не прорвало на житлові будинки, терміново нарощують дамбу. Загалом у воді окремі села Ужгородського, Мукачівського, Іршавського та Виноградівського районів.
Минулої доби в регіоні області пройшли дощі, місцями дуже сильні. Через різке потепління зійшов сніг у горах.
У басейні Тиси (міста Рахів, Хуст) випало до 39 мм опадів, у басейнах Тереблі і Тересви – до 82 мм, у басейні Латориці – 71 мм, у басейні Ужа – 51 мм. Рівень води сягнув ІІ-ІІІ ступеня протипаводкового захисту - це вищий ступінь.
МНСники попереджали людей про ймовірне затоплення, але, що води буде так багато, не очікував ніхто.
Нині вже можна говорити про затоплені два десятки населених пунктів. Але ця інформація постійно оновлюється. У Мукачівському районі найбільше постраждало село Кольчено. Там підтопило 18 будинків. В Ужгородському районі в селі Ірлява затоплено 17 господ. На Виноградівщині у воді опинилася низинна частина села Великі Ком'яти. Вода залила понад осель.
Попри те, що в селі торік збудували потужну дамбу, паводок і далі дошкуляє селянам по кілька разів на рік. Чоловіки, щоб врятуватися від повені, розкопали дамбу і пустили воду на поля.
У селі Вільхівка Іршавського району через небезпеку підтоплення відселено мешканців 10 будинків. У селі Довгому цього ж району річка Боржава пошкодила газопровід.
Усі збитки підраховуватиме спеціальна комісія. Окрім будинків, під водою опинилися теплиці. У деяких із них уже посадили розсаду. Жоден із затоплених будинків не застрахований, тож селяни вкотре сподіваються на допомогу держави.
Як уже повідомлялося, в ОДА наголошують, що до повені в області готові. Зокрема завдяки системі моніторингу стану річок вчасно вдалося попередити районні, сільські та селищні ради. Усі дамби та берегоукріплення, у тому числі новозбудовані, витримали напір води. Працюють обласна та районні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
Нагадаємо, паводки на Закарпатті - звичне явище. Щорічно на ліквідацію наслідків повеней виділяються додаткові кошти.