За останніми прогнозами, до 2050 року від різних форм недоумства на планеті будуть страждати 115 млн людей. Вчені з університету в каліфорнійській Санта-Барабарі стверджують, що їм вдалося зрозуміти, яким чином ведуть себе молекули, що знаходяться в синапсі (область дотику нервових клітин однієї з одною або з тканинами, що містять нервові клітини), і як ця їхня поведінка призводить до "цементування "пам'яті.
Це дослідження може призвести до появи нових методів лікування таких захворювань як хвороба Альцгеймера, повідомляє британська мовна корпорація BBC.
За останніми прогнозами, наголошується в повідомленні, до 2050 року від різних форм недоумства на планеті будуть страждати 115 млн людей.
Все більше фахівців вважають, що погіршення стану синапсу є однією з особливостей Альцгеймера: це захворювання призводить до того, що спочатку страждає коротка пам'ять - і лише потім негативні наслідки зачіпають і довготривалу.
Сильний синапс необхідний для закріплення спогадів, а цей процес передбачає вироблення організмом нових білків. Але яким чином організм контролює цей процес, поки не ясно.
У ході експериментів з щурами, які проводилися в Санта-Барбарі, з'ясувалося: білки, необхідні для цементування пам'яті, виробляються лише тоді, коли "ввімкнено" РНК (рибонуклеїнова кислота; збори молекул, що передають генетичні повідомлення від ядра до інших складових клітини).
Фахівці сподіваються, що ці дослідження приведуть до появи нових методів лікування хвороб мозку.
|